به گزارش خبرخودرو، چندی است که تاکسی های مجهز به سیستم هیبرید به همت تولید کنندگان خصوصی خودرو کشور در شهر تهران فعالیت خود را آغاز کرده اند .

مدیر بهینه سازی در بخش انرژی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت کشور با تائید خبر فوق در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو گفت : نیاز به حمایت از تولید خودروهای هیبریدی در کشور به صورت جدی احساس می شود .

سید رضا فیض آبادی با بیان اینکه این چنین کارهای ابتکاری به همت محققان داخلی در کشور بسیار دیده شده است ، افزود : صنعت خودرو کشور ما ناگزیر از حرکت به سوی تولید خودروهای سوخت پاک است .

وی تصریح کرد : در حالیکه خودرو سازان جهان در حال حرکت به سوی تولید خودروهای فول هیبرید الکتریک هستند قطعا خودرو سازان ما نیز با ید به تولید خودروهای هیبریدی توجه خاصی داشته باشند زیرا در نهایت ظرف 15 سال آینده خودروسازان مطرح جهان به تولید خودروهای هیبرید در گرید های مختلف پرداخته وآینده از آن خودروهای هیبریدی وفول هیبرید خواهد بود .

مهندس فیض آبادی اضافه کرد : هرچه از میزان مصرف سوختهای فسیلی در خودروهاکاسته شود قطعا میزان آلایندگی در سطح کلانشهرها نیز با کاهش چشمگیری روبرو شده واین امر خود موجب کاهش هزینه ها و خروج ارز از کشور می گردد .

وی با مثبت ارزیابی نمودن تولید این نوع خودرو بخصوص تاکسی های هیبریدی برای حفظ محیط زیست ، خاطر نشان کرد : بحث خودرو سبک دیزلی در دستور کار خودرو سازان داخلی قرار گر فته که نسبت به مشابه بنزین سوز خود تنها 5 لیتر گازوئیل مصرف خواهد کرد که امید میرود مرحله پایلوت این طرح تا پایان سال جاری صورت عملی به خود بگیرد .

مهندس فیض آبادی با بیان اینکه حمایت همه جانبه از صنعت خودرو سازی کشور از سوی دولت انجام می شود ، گفت : نهایتا تعرفه واردات خودرو ظرف چند سال آینده حذف خواهد شد و خودرو سازان برای ادامه بقای خود ناچار به دستیابی به فن آوری روز تولید خودرو خواهند بود .

وی خاطر نشان نمود : تولید خودرو هیبرید به دلیل هزینه بالای آن در کشور حمایت جدی دولت را می طلبد و خودرو سازان نیز باید به سوی تولید خودروهای دیزل هیبرید الکتریک گام بردارند .